Kayyum atandı, MHP’den Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne 19 yıl sonra ilk ziyaret yapıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki soruşturmalar gerekçe gösterilerek görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı‘nın yerine kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu‘nu bugün MHP Diyarbakır İl Yönetimi ziyaret etti. Bu ziyaret, 2000 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Başbakan Yardımcısı iken Diyarbakır Belediyesi’ne yaptığı ziyaretten 19 yıl sonra gerçekleşen ilk MHP ziyareti oldu. 

Görevden alınan HDP’li Başkan Adnan Selçuk Mızraklı’nın yerine atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na belediyede ziyaretler sürüyor. Başkan Vekili Güzeloğlu’nu bugün MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti. Güzeloğlu, kendisine bayrak ve Kur’an-ı Kerim hediye eden MHP il başkanı ve yönetim kurulu üyelerini belediye meclis salonunda ağırladı. Üzerinde Türkçe ve Kürtçe olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yazısı bulunan salonda fotoğraf çekilirken, Güzeloğlu, fotoğrafları belediyenin resmi sosyal medya hesabından, “MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sn. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Güzeloğlu’na desteklerini iletmek amacıyla hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ve yapılan görevlendirmeyle büyük hizmetlerin yapılacağını söyledi” mesajı ile paylaştı. 

19 yıl sonra ilk ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde bugün gerçekleşen MHP ziyareti 19 yıl sonra belediyeye gerçekleşen ilk ziyaret olma özelliğini taşıyor. MHP lideri Devlet Bahçeli Başbakan Yardımcısı iken 5 Eylül 2000 tarihinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmiş ve HADEP’li Başkan Feridun Çelik‘in konuşmasını alkışlamıştı. Çelik’in de Bahçeli’ye bir demet çiçek verdiği buluşma, yazılı ve görsel medyada, “tarihi ziyaret” olarak değerlendirilmişti.

MHP lideri Bahçeli, 2000 yılındaki ziyaretinde HADEP’li Başkan Feridun Çelik’le birlikte.

MHP yönetiminin, 2016 ve 2019 yılları arasında Gültan Kışanak’ın yerine atanan Cumali Atilla’yı da ziyaret etmediği öğrenildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus