Diyarbakır’daki kayyum protestosuna CHP’li Tanrıkulu da katıldı

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasının ardından başlayan protesto eylemleri 12’inci gününe girdi.

Belediyelerine kayyum atanan Diyarbakır, Mardin ve Van illeri başta olmak üzere birçok kentte eylemler sürüyor. 

Diyarbakır‘daki eylemler Büyükşehir Belediyesi’nin karşısında bulunan Lise Caddesi’nde sürdürülüyor. HDP milletvekilleri, belediye eşbaşkanları, belediye meclis üyelerinin yanı sıra, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu‘nun da katılımı ile devam eden kayyum karşıtı eylemlere farklı partilerden de destek geliyor.  

CHP‘li Sezgin Tanrıkulu da HDP‘li milletvekilleri ile birlikte oturma eylemine katıldı.

Lise Caddesi’ndeki eylem, kadınların “Eşbaşkanlık mor çizgimizdir” pankartıyla, zılgıt, sloganlar, stranlar ve ezgilerle başladı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar