Ankara Gündemi (15): HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür – “İnanıyorum ki kısa sürede barışı müzakere ediyor olacağız”

Medyascope’tan Özgür Özdemir’in hazırlayıp sunduğu Ankara Gündemi’nin bu haftaki konuğu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi Üyesi, STK ve Siyasi Partilerle İlişkilerden ve Emek Alanından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür. HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerindeki kayyum atamalarının, ana muhalefet partisi CHP’nin kayyum atamalarına tepkisinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır’da Ahmet Türk ve Adnan Selçuk Mızraklı’yı ziyaretinin ve verdiği mesajların konuşulduğu programda Özdemir’in sorularını yanıtlayan Gür, Kürt meselesinin çözümünde CHP’nin rolüne değindi.

“Kürt meselesi sadece Türkiye’nin değil, Ortadoğu’nun bir sorunu”

1921 Anayasası’nı hatırlatan Gür, CHP’nin daha radikal daha demokratik adımlar atması gerektiğini vurguladı. Kürt meselesinin sadece Türkiye’nin değil, Ortadoğu’nun bir sorunu olduğunu belirten Gür, Kürt meselesinin çözümünün kimsenin tekelinde olmadığını, bu sorunun demokrasi ittifakı ile çözülebileceğini söyledi. Ekrem İmamoğlu’nun Diyarbakır’da Ahmet Türk ve Adnan Selçuk Mızraklı ile görüşmesinin önemine değinen Gür “İnanıyorum ki kısa sürede barışı müzakere ediyor olacağız” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar