Türkiye Erkek Milli Basketbol Takımı, FIBA Dünya Kupası’na veda etti

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası E Grubu maçında Çekya’ya 91-76 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Milliler olimpiyat elemelerine katılabilmek için klasman mücadelesine çıkacak.

Maçı başından sonuna kadar önde götürmeyi başaran Çekya’da beş oyuncu çift haneli sayılara ulaştı. Vojtech Hruban 18 sayı atarak Çekya’nın en skorer oyuncusu oldu. Ondrej Balvin 17 sayı, Patrik Auda da 16 sayı kaydederek Çekya’nın maçı kazanmasında önemli roller üstlendi.

Milli takımda ise Cedi Osman 24 sayı atarak maçın en skorer oyuncusu oldu ancak bu performans galibiyete yetmedi. Furkan Korkmaz 16 sayı, Melih Mahmutoğlu da 14 sayı atarak Türkiye adına en skorer oyuncular oldu. Maçın 39. dakikasında Cedi Osman oyundan atıldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar