Sevilay Çelenk ile Yeri Gelmişken (9): Barış Akademisyenleri – Her şey biter, geriye bir duruşun haysiyeti kalır

Sevilay Çelenk, bu hafta Barış Akademisyenleri’ne verilen beraat kararlarını, rapçi Şanışer ile 18 rapçiyi bir araya getiren “Susamam” adlı şarkıyı ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 9 yıl 8 ay hapis cezasını değerlendirdi. Çelenk, beraat kararları sonrası karışık duygular içinde olduğunu belirtirken, “Bu Suça Ortak Olmayacağız” başlıklı bildiriyi imzaladığı için KHK ile üniversiteden ihraç edilen ve daha sonra intihar eden araştırma görevlisi Mehmet Fatih Traş’ı hatırlatarak “Bunların hiçbiri olmamalıydı” dedi.

“Şiddetsiz Direniş” kavramını da irdeleyen Çelenk, “Susamam” adlı şarkının ve Canan Kaftancıoğlu’nun mahkeme salonunda Nazım Hikmet’e ait şiiri okumasının da bu kavram çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar