Merkez Bankası’nın faiz kararı – Yalçın Karatepe: “Faiz indiriminin ardından döviz düşüyorsa kimin satıcı olduğuna bakmak lazım”

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19,75’ten yüzde 16,50 indirilmesine karar verdi. Böylece Para Politikası Kurulu, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal başkanlığında düzenlediği ikinci toplantıda da faiz indirimi yaptı. Prof. Yalçın Karatepe, Merkez Bankası‘nın faiz kararını Tamer Durak‘a değerlendirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar