Juventus’un taraftar gruplarının liderleri şiddet ve yolsuzluktan tutuklandı

Juventus’un fanatik taraftar gruplarının 12 lideri, “suç işlemek amacıyla örgütlenme”, “kara para aklama”, “gasp” ve “usulsüz bilet satışı”ndan dolayı açılan soruşturma çerçevesinde tutuklandı.

La Republica’nın haberine göre, İtalya’da eşzamanlı olarak düzenlenen Son Bandrol isimli operasyonda, birçok şehirde aramalar gerçekleştirildi ve Torino ekibinin 12 taraftar lideri tutuklandı.

Taraftarlar, Juventus’u tehdit etmiş

Juventus, 2017 yılında usulsüzlüğe tedbir olarak, fanatik taraftar gruplarına çoklu bilet satışını yasaklamıştı. İddialara göre taraftar liderleri, bu gelişmenin ardından kulübü maçlarda ırkçı tezahürat yaparak maddi yaptırım altına sokmakla tehdit etti. Soruşturma bir yıl önce, kulübün taraftar gruplarına yönelik suç duyurusu üzerine başlatıldı.

İtalyan medyası, bu soruşturmanın, daha önce yürütülen, İtalya’nın güneyindeki Calabria bölgesinin güçlü mafya yapılanması “Ndrangheta”ya yakın kişilerin, Juventus Stadyumu’ndaki bilet satış noktalarına sızması davasıyla bağlantılı olduğunu belirtiyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar