Kamu kuruluşlarının Hamidiye almayı bıraktığı iddiasını değerlendiren Tarık Balyalı: “Su markasını siyasallaştırıyorlar”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetiminin Ekrem İmamoğlu‘na geçmesi sonrası, daha önce su ihtiyacını İBB şirketi Hamidiye Su A.Ş.‘den karşılayan başta kamu kurumları olmak üzere birçok kuruluşun su alımını durdurduğu iddia edildi. İBB ve Pendik Belediyesi Meclis Üyesi Tarık Balyalı, sosyal medyada yaptığı paylaşımda bütün İstanbullular’ı Hamidiye Su almaya davet etti.

Medyascope‘tan Özge Açıkgül‘e konuşan Tarık Balyalı, Hamidiye suyunun İstanbul halkı tarafından uzun yıllardır severek kullanıldığını, bu markanın siyasallaştırılmasının ve dışlanmasının doğru olmadığını söyledi.

Balyalı, Hamidiye Su’ya zam gelmeyeceğini de belirtti.

Tarık Balyalı ile yaptığımız söyleşinin tamamı için:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar