Prof. Bengi Semerci anlatıyor (34): Agorafobi nedir? Neden olur?

Kalabalık yerlere girmek, toplu taşıma araçlarına binmek bazı insanlar için tedirginlik yaratabilir. Açık alanlara çıkma ya da kalabalık yerlere girme konusunda aşırı kaygınız varsa, toplu taşıma araçlarına binemiyorsanız ya da tek başınıza evin dışına çıkamıyorsanız ve bunlardan dolayı aşırı korku ya da endişe yaşıyorsanız o zaman ciddi bir sorun var demektir ve bu sorunun bilimsel adı agorafobidir.

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda agorafobinin nedenlerinden ve belirtilerinden bahsediyor. Agorafobinin birlikte görülebildiği sorunların yanı sıra tedavi yaklaşımlarından bahsediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar