Dance Journals (2): Twerking nedir?

Twerking, 2013 yılında MTV Müzik Ödülleri sırasında Miley Cyrus’un Robin Thicke ile o meşhur gösterisinin ardından bütün dünyada popüler oldu. Halbuki twerk’in popüler kültürdeki geçmişi çok daha gerilere dayanıyor. Tarihsel olarak ise Batı Afrika’daki topluluklara uzanıyor.

Dance Journals’ın bu videosunda genç ve yetenekli dansçı Shantelia Selina bize twerk’ün kadınların kendi bedenlerini ve cinselliklerini keşfetmeleri için ne kadar önemli bir araç olduğunu anlatıyor. Shantelia, aynı zamanda popüler kültürü ve erkek şarkıcıları, twerk’ü kadınların bedenlerini objeleştirmek için bir araç olarak kullanmasından ötürü eleştiriyor. Shantelia’ya göre bugün çok sayıda dansçı, twerk’ü kadınları güçlendiren bir dans olarak kullanıyor ve twerk’ün popüler kültürdeki kötü imajını yok etmek için uğraşıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar