Prof. Bengi Semerci anlatıyor (37): Deri yolma hastalığı

Yara olan bir yeri kaşımak, bazen yaraların kabuklarını koparmak birçok insanın fark etmeden yaptığı davranışlar. Ancak herhangi bir cilt sorunu olmamasına rağmen derinin aşırı ve tekrarlayan biçimde yolunması ve deride hasar yaratması bir sorundur. Bu soruna deri yolma bozukluğu diyoruz.

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda deri yolma bozukluğunun oluş nedenlerinden ve bulgularından bahsediyor. Ayrıca birlikte görülen diğer bozuklukları ve tedavi yöntemlerini aktarıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar