Ankara Gündemi (19): “Yargı reformu değil yeni bir anayasa şart” – CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile söyleşi

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Ankara Gündemi programında Özgür Özdemir’in konuğu oldu. Erkek ile yeni yasama döneminde Meclis’e gelecek olan Yargı Reformu Strateji Belgesi’ni konuştuk. Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun yapısının değişmesi gerektiğini vurgulayan Erkek, “Yazılı olanı uygulasak yeterli. Asıl sorunumuz tek adam rejimidir” dedi.

Erkek, paketin mevcut anayasanın bile gerisinde olduğunu belirtip sözlerini şöyle sürdürdü: “Buna bir reform dememiz mümkün değil. Bazı kanunlarda değişiklikler öngören torba bir düzenleme. Bugün Türkiye’de bağımsız ve tarafsız bir yargı yok, Türkiye bugün bir şahıs devletine dönüştü, yargı üzerinde ağır bir tahakküm var.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar