Dance Journals (3): Sınırları aşan dans – Candoco: Engelli ve engelli olmayan dansçılardan oluşan çağdaş dans topluluğu

Londra’daki Candoco Dance Company, engelli ve engelli olmayan dansçılardan oluşan bir çağdaş dans topluluğu. Candoco’nun mottosu ise şöyle: “Dansın ne olduğu ve kimin dans edebileceğine dair algıları değiştirmek için sınırları zorlamak.”

Bu videoda Candoco’dan dansçılar Megan Armishaw ve Toke Broni Strandby ile çağdaş dansın ve dansın onlar için ne anlama geldiğini konuşuyoruz. Prova Direktörü Susanna Recchia ise bize Candoco’nun yeni gösterisinde rolünün ne olduğunu anlatıyor. Candoco, 1991 yılında kurulduğunda engelli ve engelli olmayan dansçılardan oluşan dünyadaki ilk çağdaş dans topluluklarından biriydi. Bu topluluktaki dansçıların dans ve hareket ile ilgili ne konuştuklarını görmek ise inanılmaz etkileyici.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar