Medyascope Gündem (4 Ekim 2019)- Filiz Tekin: “71 gündür Su ve Vicdan nöbeti’ndeyiz, 12 Ekim’de kent merkezinde mitingde olacağız”

Medyascope Gündem‘de bu sabah, Anayasa Mahkemesi’nin, 2013’te yaptığı bir konuşma nedeniyle “örgüt propagandası”ndan hapis cezasına çarptırılan ve cezaevine giren eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder lehine verdiği hak ihlali kararı ele alındı. Bugün açıklanan kararda, Önder’in ifade özgürlüğü hürriyetinin ihlal edildiği belirtildi. Kararla birlikte Önder’in cezaevinden tahliye edilmesi bekleniyor. Kare Portföy Genel Müdürü Ümit Kumcuoğlu‘nun dün açıklanan enflasyon rakamlarını yorumladığı programda ayrıca, Çanakkale’de 71 gündür Su ve Vicdan Nöbeti’ni sürdüren Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Pınar Bilir ve Filiz Tekin, 12 Ekim’de düzenlenecek Su ve Vicdan Mitingi‘ni ve bölgede verdikleri ekolojik mücadeleyi anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar