Prof. Bengi Semerci anlatıyor (38): Çocukların okul dışı aktiviteleri: yararları ve sorunlar

Okul ve ders dışı sosyal faaliyetler, spor aktiviteleri ve sanat çalışmaları çocukların gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır. Çocukların yaşlarına, gelişim dönemlerine ve arzularına göre seçilecek etkinlikler gerekir. Okul dışı aktivitelerin birçok yararı olabileceği gibi sorunlar da doğurabilir.

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda okul dışı faaliyetlerin gelişim için önemi, çocuğun gelişimine hangi alanlarda nasıl katkı yapacağını anlatıyor. Faaliyet seçimin nasıl yapılması gerektiğini aktarıyor. Faaliyetlere gitmek istemeyen ya da faaliyetler nedeniyle sorun yaşayan çocuklara doğru yaklaşımdan bahsediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar