Prof. Bengi Semerci anlatıyor (39): Aldatma, aldatılma ve sonrasında yaşananlar

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda aldatma, aldatma nedenleri, aldatılma ve sonrasında yaşanan süreç hakkında konuşuyor. Aldatmanın başlıca nedenlerinin üstünden geçiyor, aldatan kişilerin bahanelerini inceliyor.

Aldatma olayı ortaya çıktıktan sonra aldatanın ve çevrenin verdiği tepkilerin ilişkinin geleceği üstündeki etkisini belirtiyor, aldatılana yaşadığı duygusal yükün yanında sorumluluk yüklemenin yanlış olduğunu söylüyor. Aldatma sonrası tekrar güven kazanılabilir mi sorusuna bakıyor, hangi durumlarda krizi atlatmanın mümkün olduğunu anlatıyor. Çocuklu eşler arasında aldatmanın sadece eşi değil, çocuğun güven duyduğu aile yapısının da aldatılması olduğunun altını çiziyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar