Levent Gültekin ile “Bi Kahve” (5): Muhtemel Suriye savaşının ardındaki gerçekler

Levent Gültekin, “Bi Kahve” programının 5. bölümünde Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yapacağı olası bir operasyonun iç politikadaki yansımalarını değerlendirdi.

“Hamidiye Su’yu düşman ilan ettiğinde ‘iktidar gerçeklikten kopmuş’ diyenler, ‘sınırın öbür tarafında düşmanlar var’ deyip savaş kararı aldığında iktidarın arkasında diziliyorlar” diyen Gültekin, Erdoğan’ın eğitimde sağlıkta, hukukta, ekonomideki politikalarını beğenmeyenlerin savaş politikasına tam destek verdiklerini belirterek “Türkiye 40 yıl Irak’a operasyon yaparak Irak Kürdistanı kurulmasına zemin hazırladı, şimdi de Suriye Kürdistanı’na zemin hazırlıyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar