Prof. Bengi Semerci anlatıyor (40): 0-6 yaş çocuklar için doğru oyun ve oyuncak seçimi

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda 0-6 yaş arası çocuklar için doğru oyun ve oyuncak seçiminin önemi hakkında konuşuyor, nelere dikkat edilmesi gerektiğini örneklerle anlatıyor. Oyunun gelişimdeki önemini vurguluyor, oyun ve oyuncakların öğrenme sürecine yardımcı olduğunu söylüyor.

Oyuncak seçiminde oyuncağın ses, yüz ifadesi gibi özelliklerinin yanı sıra yapıldığı malzemenin de dikkate alınması gerektiğinin altını çiziyor. Yaş büyüdükçe hayal gücüne ve sosyalleşmeye daha elverişli oyuncakların çocuk için daha eğlenceli ve gelişime daha yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar