Suriye operasyonu – Van, Mardin ve Hakkari’de HDP’li belediye başkanları gözaltına alındı

Van’ın Erciş ilçesi, Mardin’in Nusaybin ilçesi ve Hakkari merkezinin HDP’li belediyelerine polis tarafından düzenlenen operasyonda eş belediye başkanları gözaltına alındı. 

Hakkari belediye binasına özel harekât polislerince düzenlenen operasyonda, belediyede arama yapılırken, Hakkari Belediye Eş Başkanı Cihan Karaman evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ise, belediye eş başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı da gözaltına alındı. Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenlediği operasyon ile gündemde olan Mardin’in Nusaybin ilçesinde ise, yürütülen bir soruşturma kapsamında HDP’li belediye eş başkanları Semire Nergiz ve Ferhat Kut, evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Nusaybin’de, polislerin belediye ve belediyenin kurduğu kriz merkezinde arama yaptığı öğrenildi. 

Van’ın Erciş ilçesinde düzenlenen operasyonlarda da, belediye eş başkanları Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek ile HDP’li meclis üyelerinin aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar