Suriye operasyonu – Van, Mardin ve Hakkari’de HDP’li belediye başkanları gözaltına alındı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Van’ın Erciş ilçesi, Mardin’in Nusaybin ilçesi ve Hakkari merkezinin HDP’li belediyelerine polis tarafından düzenlenen operasyonda eş belediye başkanları gözaltına alındı. 

Hakkari belediye binasına özel harekât polislerince düzenlenen operasyonda, belediyede arama yapılırken, Hakkari Belediye Eş Başkanı Cihan Karaman evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ise, belediye eş başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı da gözaltına alındı. Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenlediği operasyon ile gündemde olan Mardin’in Nusaybin ilçesinde ise, yürütülen bir soruşturma kapsamında HDP’li belediye eş başkanları Semire Nergiz ve Ferhat Kut, evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Nusaybin’de, polislerin belediye ve belediyenin kurduğu kriz merkezinde arama yaptığı öğrenildi. 

Van’ın Erciş ilçesinde düzenlenen operasyonlarda da, belediye eş başkanları Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek ile HDP’li meclis üyelerinin aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus