Flanör (59): Başka Sinema Ayvalık Film Festivali

Kariyo Ababay Vakfı‘nın sponsorluğunda bu yıl ikinci kez düzenlenen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, hem başka şehirlerden gelen sinemaseverlerin hem de yerli halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti. Salonlar doldu, ek gösterim talepleri reddedilmedi. Yunan, Gürcü, Sudanlı, Kuzey Makedonyalı ve Filistinli sinemacılar Ayvalık’ta sinemaseverle buluşurken, film aralarında heyecan kesilmeden tartışmalara devam edildi. 

100 bin TL değerindeki KAV Yılın Yönetmeni Ödülü açılışta, “Kız Kardeşler” filmiyle festival seçkisinde yer alan Emin Alper‘e takdim edildi. Festivalde yarışmanın olmayışı sinemacıların rahatça film izlemelerine, yemek ve kahve molalarında samimi sohbetler yapmalarına olanak sağlıyor. Ayvalık’taki atmosfer diğer festivallerden özellikle bu yönüyle ayrılıyor. 

Pedro Almodóvar‘ın “Acı ve Zafer”iyle açılan festival, Cunda Pazar Meydanı’nda Ahmet Katıksız‘ın “Bizim İçin Şampiyon” filminin açık hava gösterimiyle kapandı. Son dönemlerde festivallerden ödüllerle dönen filmlerin yanı sıra “Mulholland Çıkmazı”, “John Malkovich Olmak” gibi klasikler de seçkide yer aldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar