Meeting Request (5): Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’nın oğlu Cengiz Işıkara, 12 yaşından beri maçlarına gittiği Galatasaray tutkusunu anlattı

Kamuoyunda “Deprem Dede” olarak anılan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’nın oğlu Cengiz Işıkara ile babasından gelen ortak sevdası ve çocukluk aşkı Galatasaray’ı ve golf tutkusunu konuştuk.

12 yaşından beri Galatasaray maçlarına giden Cengiz Işıkara, “İnsanlar statta büyüdükçe bundan keyif alıyorlar. Ama taraftar çeşitliliği arttığı için Ali Sami Yen’deki atmosfer ve hava yok. Taraftar eskisi gibi değil, oyun biraz kötü gittiği zaman oyuna küsüyor, futbolcuya bağırıyor” dedi.

Işıkara golf tutkusuyla ilgili olarak da “Golfün bir kesime ait olduğu ne yazık ki gerçek. Üyelik için bayağı çaba sarf ediyorsunuz. İki yer var İstanbul’da, az yer olunca fiyatlar yükseliyor. Hem oynamak hem edindiğim dostluklar son derece keyifli. Bu dönemde haftada bir günümü ayırıyorum. Çok net, dünyanın en zor sporu” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar