Sevilay Çelenk ile “Yeri Gelmişken” (16): “CHP kendi tabanını dönüştüremiyor”

Sevilay Çelenk, “Yeri Gelmişken” programının 16. bölümünde CHP’nin kritik süreçlerde izlediği politikaları değerlendirdi. Çelenk, CHP’nin bütün kritik süreçlerde AKP’nin kararlarına “evet” dediğini ve bu anlamda da aslında AKP’nin de istemediği bir şeyi yaptığını söyledi. Sevilay Çelenk bunun sonucunda AKP’nin CHP’yi marjinalize etme girişimlerinin büyük ölçüde boşa çıktığını fakat CHP’nin hanesine de hiçbir şey yazılmadığını belirtti. 

Sevilay Çelenk, bu kısır döngünün CHP’nin kendi tabanını dönüştürme kapasitesine güvenmemesinden kaynaklandığını ifade etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar