Prof. Bengi Semerci anlatıyor (47): Çocukların cinsel istismarı ve alınması gereken önlemler

Prof. Dr. Bengi Semerci son günlerde tekrar gündeme gelen çocuk istismarı konusu hakkında konuşuyor. Çocuk cinsel istismarının ne olduğunu açıklıyor, istismarın etkilerini psikolojik ve hukuki açılardan değerlendiriyor. Kız çocukları kadar erkek çocuklarının da istismara uğradığını ancak bu istismarların genellikle gizlendiğini söylüyor.

İstismar olaylarıyla gündeme gelen idam ve kimyasal hadım gibi cezaların etkisini tartışıyor, bu tür cezaların tek başına çocukların cinsel istismarını engelleyemeyeceğini vurguluyor. Çocukları cinsel istismardan korumak için neler yapılabileceğinden, alınması gereken önlemlerden bahsediyor, istismara uğrayan çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini anlatıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar