Prof. Dr. Mümtaz Soysal hayatını kaybetti – Ercan Karakaş: “Tutuklamalardan, gözaltılardan yılmadı, cumhuriyet değerlerine bağlı bir demokrasi kurulması için mücadele etti”

Anayasa hukuku profesörü ve eski dışişleri bakanlarından Mümtaz Soysal (90), İstanbul’da, Beşiktaş’taki evinde hayatını kaybetti. Soysal’ın Türkiye siyaset ve hukuk hayatına katkılarını, Soysal’ın görev aldığı 50. hükümette (DYP-SHP koalisyon hükümeti) Kültür Bakanlığı yapan Ercan Karakaş değerlendirdi. Karakaş, 1961 Anayasası’nı hazırlayan isimlerden biri olan Soysal’ın vefatının büyük bir kayıp olduğunu söyledi.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar