Gündem Çocuk (60): Alanur Çavlin ile 2018 Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması ışığında çocukların durumu

22 Kasım 2019 tarihli 60. programımızda 1968 yılından bu yana her beş yılda bir yapılan ve özellikle çocukların sağlık ve eğitim durumlarını ortaya koyan en kapsamlı çalışma olan Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması‘nın 2018 yılı verileri ışığında Türkiye’deki çocukların durumunu konuştuk. Bu yıl öncekilerden farklı olarak Suriyeli mülteci çocuklara ve erken çocukluk gelişimine ilişkin verilerin de toplandığı araştırma, çocukların beslenmeden erken evliliğe, ihmalden gelişimlerine pek çok konuda durumlarını çarpıcı şekilde ortaya koyuyor.   

Program konuğumuz Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması Koordinatörü ve Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç Dr. Alanur Çavlin‘di. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar