ParaPolitik (6): “Hükümetin teşvik programları istihdamı artırmaya yetmiyor”

ParaPolitik” programının altıncı bölümünde Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Okan Yücel’in sorularını yanıtladı. Prof. Karatepe, kamu hizmetlerinin maliyetleri ve genç işsizlik konularıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Karatepe, kamunun kâr etmesi gibi bir durumun sözkonusu olamayacağını, ancak tartışılması gerekenin kamu hizmetlerinin maliyetleri olduğunu söyledi. Genç işsizliğe ilişkin olarak ise istihdamın artırılmasının en önemli koşullarından birinin üretilen malların satılacağına yönelik inancın tesis edilmesi olduğunu belirten Karatepe, ”Hükümetin teşvik programları istihdamı artırmaya yetmiyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar