Flanör (61): Müstesna Records ve Ömer Tevfik Erten ile VA “shelTer” albümü ve Trans Misafirhanesi

Geçtiğimiz yıl Ece Özel ve Umut Kahya tarafından kurulan Müstesna Records, trans cinayetlerine ve intiharlarına dikkat çekmek ve tahliye edilmek zorunda kalan Eylül Cansın, Trans Misafirhanesi’ne katkıda bulunmak için bir albüm lansman etkinliği düzenledi. 

22 Kasım’da Sumahan’da gerçekleşen shelTer’ın lansman partisinde Barış K, Ece Özel, Umut Kahya, Mr. Sür, Q-BRA, Houschyar ve Fluctuosa gibi isimler çaldı ve Cake Mosque performans sergiledi. Ayrıca, Ömer Tevfik Erten’in çektiği “Misafir*hane – Bir Vardım Bir Yoktum” isimli, şiddete maruz kalarak misafirhaneye sığınan trans bireylerle görüşmelerin yer aldığı kısa belgesel filmi de gösterildi.  

Türkiye’den ve yurtdışından 25 sanatçının yer aldığı VA ShelTer’a https://mustesnarecords.bandcamp.com/album/va-shelter dan ulaşabilirsiniz. Albümden elde edilen gelirin tümü misafirhaneye bağışlanacak. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar