Bir Kadın (43): Feryal Öney

Kardeş Türküler’in kurucuları arasında yer alan ve aynı zamanda solistlerinden olan Feryal Öney, Bir Kadın’ın bu haftaki konuğuydu. Öney’le çocukluk yıllarını, üniversite yıllarını ve müzik hayatını konuştuk. 

Feryal Öney 1970 yılında Konya Akşehir’de dünyaya geldi. Öney’in müziğe ilgisi çocukluk yıllarında başladı. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Öney, Kardeş Türküler’in kurucuları arasında yer aldı ve solistliğini üstlendi. İki yıllık bir grup olan İstanbul Kainat Radyosu’nun solisti olan Öney, projelerine devam ediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar