ParaPolitik (8): “Veto kararı ekonomik bir kurtarma operasyonu mu?”

“ParaPolitik” programının sekizinci bölümünde Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Okan Yücel’in sorularını yanıtladı. Prof. Dr. Karatepe, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Vakıfbank’taki yüzde 58,5’lik oranındaki hissesinin Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “termik santrallere filtre takılması” zorunluluğunu yaklaşık 2,5 yıl erteleyen yasayı veto etmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Yalçın Karatepe, Vakıfbank hisselerinin yüzde 58,5’inin Hazine’ye devredilmesinin ardından Varlık Fonu aracılığıyla bu hisselerin satılma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vetosunun esas amacının ise ekonomik olabileceğini belirten Karatepe, “Bu karar, termik santral sahiplerini ağır bir mali yükten kurtarma operasyonu olabilir” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar