ParaPolitik (9): “Asgari ücret hane halkı üzerinden hesaplanmalı”

“ParaPolitik”  programının dokuzuncu bölümünde Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Okan Yücel’in sorularını yanıtladı. Prof. Dr. Karatepe, asgari ücret tartışmalarını ve Merkez Bankası’nın politika faizini indirme kararını değerlendirdi.

Karatepe, Merkez Bankası’nın kararının siyasî olduğunu belirtirken temel hedefin krediye dayalı tüketimin artırılması olduğunu savundu.

Asgari ücret tartışmalarını da yorumlayan Karatepe, asgari ücretten gelir vergisi alınmasının yanlış olduğunu ve asgari ücret hesaplanırken beklenen değil gerçekleşen enflasyonun hesaba katılması gerektiğini vurguladı. Karatepe aynı zamanda asgari ücretin hane halkı üzerinden belirlenmesi gerektiğini de söyledi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar