Barın Kayaoğlu: “Kuzeyi hariç Irak, bir iç savaşa sürüklenebilir”

Süleymaniye’deki Irak Amerikan Üniversitesi Öğretim Üyesi Barın Kayaoğlu ile İran Devrim Muhafızları’nın önde gelen isimlerinden, Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani suikastının ardından Irak’ı nelerin beklediğini konuştuk.

Irak Kürtleri ve Sünni Araplar’ın, ABD’nin Irak’tan çekilmesini ve ülkenin tamamen İran etkisinde kalmasını istemediği söyleyen Kayaoğlu, “Irak Kürdistanı dışındaki bölgelerde iç savaş çıkması ihtimal dahilinde ancak bu Irak’ın bir devlet olarak ortadan kalkması gerektiği anlamına gelmiyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar