Yalçın Karatepe ile ParaPolitik (13): “İstanbul Üniversitesi’nde yaşananlar siyasi bir kararın sonucu”

ParaPolitik” programının on üçüncü bölümünde Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Okan Yücel’in sorularını yanıtladı. Yalçın Karatepe, İstanbul Üniversitesi’nde yaşanan olayları ve Merkez Bankası’nın döviz kararını değerlendirdi.

Yalçın Karatepe, üniversitelerin öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamasının sosyal devletin önemli göstergelerinden biri olduğunu söyledi. Öğrencilerin en temel ihtiyaçlarından tasarruf yapılamayacağını belirten Karatepe, “İstanbul Üniversitesi’nde yaşanan olaylar siyasi bir kararın sonucu” dedi.

Merkez Bankası’nın geçen hafta döviz hesaplarına ilişkin aldığı karara da değinen Karatepe, bu kararın esas amacının dövizi bankalar açısından pahalı hale getirerek vatandaşın döviz alımını azaltmak olduğunu söyledi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar