Prof. Bengi Semerci anlatıyor (65): Çocukların psikiyatrik sorunları yakın çevresine nasıl anlatılır?

Çoğu kez ailelerin çocuklarının psikiyatrik bir sorunu ya da gelişimsel bir sorunu olduğunu kabullenmesi, ne olduğunu araştırması ve sonra tedavi için gerekenleri yapması çok daha zor olabilmektedir. Bu durumu daha da zorlaştıran nedenlerin biri çevrelerinde bulunan insanların tepkileridir. Özellikle aile büyüklerinin ve arkadaşların sorunu kabullenmemeleri tedaviye uyumu ve aileyi olumsuz etkiler.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci, çocuktaki psikiyatrik sorunların tanınması ve tedavisinde aile yakınlarının nasıl tepkiler verdiğinden ve sonuçlarından bahsediyor. Ayrıca, tedavinin sağlıklı ilerlemesi için aile yakınları ile nasıl konuşulması gerektiğini, onların sorunu kabul etmesinin önemini örnekler vererek anlatıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar