İran’ı Anlamak (3): İran’ın intikam tokadı kime değdi?

Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak işgalinden sonra bölgede devam eden pasif eylem stratejisi, Kasım Süleymani’nin öldürülmesi ile son buldu. İran bu darbenin intikamını nasıl alacağını düşünürken Trump’ın gizli mesajı İran’a ikinci şoku geçirtti: “Hata yaparsanız liderlerinizi hedef alırız.”

Gelinen son noktada İran, planladığı füze saldırısından önce kendi halkı ve devlet kurumları haricinde bölgedeki herkesi bu saldırıdan haberdar etti.

Ukrayna’ya ait olduğu bilinen yolcu uçağının İran tarafından düşürülmesini Amerika Birleşik Devletleri ilk andan itibaren fark etmiş olsa da, sosyal medyada fırtınanın kopması için bekledi ve tüm bunlar yaşanırken İran İslam Cumhuriyeti adeta Çernobil dizisini canlandırıyordu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar