Türkiye’de cinsellik (5): Satılık Seks

Türkiye’de 2008’den beri 3 Mart’ın Dünya Seks İşçileri Hakları Günü olarak kutlandığını biliyor musunuz? Nereden bileceksiniz, genel ahlakımız bunu duymanıza bile izin vermez. İşin enteresanı Türkiye’de herkes çok ahlaklı ama bir taraftan da bu konuda yapılan en son araştırmanın tarihi olan 2004’te 100 bine yakın seks işçisi olduğunu da biliyor musunuz?

Sayılar ilginç. Örneğin 2009 yılında açıklanan bir araştırmada 30 bine yakın kadının vesika almak için sıra beklediği bilgisi verilmiş. Peki bu insanlar kime çalışıyorlar? İşte onlardan biri olan trans kadın Zelal’in anlattıklarıyla müşterilerin kim olduğu, neler istedikleri, ne gibi fantezilerle karşılaştıkları, bunların sapkınlık olup olmadığı, cinsel ilişki ile cinsel şiddet arasındaki farkın ne olduğu gibi soruların peşinden gidiliyor. Ayrıca seks işçileri kader kurbanı mıdır, yoksa bu bir tercih midir? Cevaplar Nazan Özcan ve Dilek Şen’in hazırladığı “Cinselliği Nasıl Yaşıyoruz?” podcast dizisinin beşinci bölümünde…

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar