Cizrespor Başkanı Maruf Sefinç Medyascope’a konuştu: “Adaletsizliğe karşı bir ilk olması için bu takımı ligden çekeceğiz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Cizrespor, Ağrıspor’la yaptıkları maçta takımlarına yönelik haksız kararlar verildiği gerekçesiyle ligden çekileceklerini açıkladı. Medyascope’a konuşan Cizrespor Başkanı Maruf Sefinç, ligden çekilme dilekçelerini hazırladıklarını ve futbolcuları ile bugün vedalaşacaklarını söyledi. Kulüp Müdürü Cengiz Şeremet ise bazı futbolcuların ilçeden ayrıldığını, TFF’den bazı yetkilerinin ise kendilerini arayarak kararlarından vazgeçirmeye çalıştığını belirtti.

TFF 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Cizrespor dün evinde karşılaştığı Ağrıspor’a 90. dakikada gelen golle 1-0 yenildi. Maçın bitiş düdüğünün ardından Cizresporlu futbolcular orta hakem Erdem Demirtaş’a, penaltılarını vermediği gerekçesiyle itiraz etti fakat itirazlar sonuç vermedi. Cizresporlu futbolcular ve taraftarın tepki gösterdiği maçın ardından Cizrespor sosyal medya hesabından “TFF ve Merkez Hakem Kurulu’nun hukuksuzluklarına karşı gücümüz yetmiyor. Kendi sahamızda ve dışarıda gördüğümüz adaletsizlikten dolayı hakemlerin ırkçı ve milliyetçi tutumu karşısında kulüp başkanımız Maruf Sefinç’in kararı ile takımımız Cizrespor’u ligden çekiyoruz” açıklaması yapıldı. Kamuoyunda çok tartışılan bu açıklama üzerine Cizrespor Başkanı Maruf Sefinç Medyascope’a konuştu. Sefinç, dün aldıkları kararın arkasında olduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Yönetim kurulu olarak karar alıp, ligden çekilme dilekçemizi hazırladık. Gün içinde bu dilekçeyi Türkiye Futbol Federasyonu’na göndereceğiz. Bu olay dün basına yansıdıktan bu yana hiçbir yetkili bizi arayıp bu konu ile ilgili bizimle görüşmedi. Bizim kararımız kesindir. Futbolcularımız ve teknik heyetle bugün vedalaşacağız. Alacakları olan futbolcuların alacaklarını ödeyeceğiz ve bu adaletsizliğe karşı bir ilk olması açısından bu takımı ligden çekeceğiz.”

Cizrespor Kulüp Müdürü Cengiz Şeremet de avukatlarıyla görüştüklerini, ligden çekilme dilekçesi hazırladıklarını ve takımda bulunan futbolcuların alacaklarını ödeyeceklerini belirterek, “Bazı futbolcularımız ilçeden ayrıldı. Diğer futbolcu ve teknik ekiple de vedalaşmak zorunda kalacağız. Cizrespor’a uygulanan bu adaletsiz tutum nedeniyle bu şekilde devam etme şansımız yok. Federasyondan bazı yetkililer arayıp bu kararımızı gözden geçirmemizi istedi ancak biz aldığımız kararın arkasında duracağız” dedi.

Cizrespor’un ligden çekilme dilekçesini TFF’ye gönderdikten sonra kamuoyu ile de paylaşacağı öğrenildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus