Femfikir (109): Bekçilerin yetkilerini genişleten yasa teklifi ve iç güvenlik politikaları – Ayşen Uysal & Hürrem Sönmez

Femfikir’de bu hafta iktidarın bekçilerin yetkilerini genişleten yasa tasarısını, bekçilere biçilen rolün iktidarın iç güvenlik politikası bağlamında yerini ve olası sonuçlarını tartıştık. Konuklarım, üniversitede 12 yıl boyunca “devlet ve güvenlik” dersi de vermiş olan siyaset bilimci Prof. Dr. Ayşen Uysal ile lisans üstü eğitimini insan hakları hukuku alanında yapan avukat ve yazar Hürrem Sönmez‘di.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar