Medyascope Gündem (7 Şubat 2020) DEKAFED Operasyon Başkanı Kaptan Umur Zamanoğlu: “Afet bölgesine en önce asker sevkedilmesi, hızlı müdahale için pratik ancak arama kurtarma için etkin değildir”

Medyascope Gündem’de bu sabah, Van’ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığ felaketi ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçağın yol açtığı kaza ve bu durumlarda doğru arama kurtarma nasıl yapılmalı konusu tartışıldı. Deniz/Kara Arama Kurtarma Federasyonu (DEKAFED) Operasyon Başkanı Kaptan Umur Zamanoğlu, etkili bir arama kurtarma çalışması yapmak için izlenmesi gereken adımları ve kazazedelerin yapması gerekenleri Tamer Durak’a anlattı. Kare Portföy Genel Müdürü Ümit Kumcuoğlu, 2020 Ocak ayında kırılan ihracat rekorunu ve Merkez Bankası’nı Hazine’ye aktardığı 40,5 milyarl liralık kaynağı değerlendirdi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ise pazar günü İstanbul Yenikapı’da saat 14.00’te düzenlenecek “Büyük Kudüs Mitingi”nin detaylarını anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar