Diyarbakır Memur-Sen İl Başkanı Yunus Memiş’in de aralarında bulunduğu 21 kişi yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alındı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Diyarbakır’da yürütülen bir soruşturma kapsamında öğretmenevine düzenlenen operasyonda, aynı zamanda öğretmenevi müdürü olan Memur-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Yunus Memiş’in de aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.

Yunus Memiş, Diyarbakır’da daha önce Eğitim-Bir-Sen şube başkanlığı da yapmış ancak adı bir cinsel istismar olayı ile gündeme gelince şube başkanlığından “sağlık” gerekçesiyle istifa etmişti.

Gizli kamera bulundu

Gözaltına alınanların yolsuzluk soruşturması nedeniyle soruşturulduğu ve öğretmenevi müdürü Yunus Memiş’in odasında aramalar sırasında gizli kamera bulunduğu iddia edildi. 

Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerince yapılan operasyonda öğretmenevinin tüm birimleri aranırken, aralarında Memiş, yardımcısı ve memurların da bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Yunus Memiş daha önce de Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü ile karşı karşıya gelmiş ve sosyal medya üzerinden milli eğitim müdürünün ses kayıtlarının kendilerinde olduğunu yazmış ardından paylaşımlarını silmişti. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus