Hafta Sonu Siyaset (18): Dursun Çiçek ile “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmaları

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, geçen hafta katıldığı bir televizyon programında, 2009 yılında askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasını mümkün kılan yasa teklifini veren AKP’li altı ismi işaret ederek “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarını başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu açıklama üzerine AKP’li milletvekillerine Başbuğ’a dava açmaları çağrısı yapmıştı. Altı AKP milletvekili, 7 Şubat’ta İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Hakkında AKP’li milletvekillerinin “iftira” suçlamasıyla suç duyurusunda bulundukları emekli Deniz Kurmay Albay ve 25. ve 26. dönem CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Hafta Sonu Siyaset‘in 18. bölümüne konuk oldu. Çiçek ile sözkonusu suç duyurusunu, tartışmaya konu olan yasa değişikliğini ve FETÖ ile mücadelede gelinen son durumu konuştuk.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar