Prof. Bengi Semerci anlatıyor (70): Olumsuz düşüncelerinizi nasıl olumluya çevirirsiniz?

Kimi zaman depresyona girmeye katkısı olan, kaygıyı artıran ve acı veren olumsuz düşünme kalıpları vardır. Fark etmeden kullanılan bu kalıplar çoğu kez gerçekçi değildir. Buna rağmen duygularınızı, davranışlarınızı ve dünya görüşünüzü etkiler. Bunlara bilişsel çarpıtmalar ya da düşünme hataları isimleri verilmektedir.

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda olumsuz düşünce kalıplarını anlatıyor. Örnekler veriyor ve yaşamı nasıl etkilediğinden bahsediyor. Ayrıca, bu olumsuz düşüncelerinizin olumlu düşüncelere dönüşebilmesi için neler yapılabileceğinden bahsediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar