CHP Diyarbakır İl Kongresi: “Türkler ile Kürtleri hiç kimse ayıramaz”

CHP Diyarbakır İl Kongresi dün (16 Şubat) Sur ilçesindeki Demir Otel’de yapıldı. Kongrede eski CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Müslim Sarı konuştu. “Kafalardaki bölünme paranoyasından kurtulmak gerektiğini, Türkiye’de güçlü bir bir arada yaşama iradesi olduğunu” belirten Sarı, “Türkler ile Kürtleri hiç kimse ayıramaz. Yeni büyük toplumsal sözleşmeyi yaratacak ve hayata geçirecek olan yine CHP’dir. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi, 100 yıl sonra yeniden o büyük uzlaşmayı sağlamalıdır” dedi.

Sarı, Türkler ile Kürtler arasında güçlü bir birlikte yaşama arzusu olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Türkiye’de hem doğuda hem batıda her şeye rağmen, bütün yaşanmışlıklara rağmen çok güçlü bir birlikte yaşama arzusu vardır. Ben bunu bütün siyasi söylemlerin üzerinde görüyorum. Bizim aslında bu güçlü birlikte yaşama arzumuz geleceğimizi de inşa edeceğimiz çıkış noktası olacaktır. Kimse bizi ayıramayacak, hiç kimse. Yurtiçinde ya da yurtdışında hiç kimse Türkler ile Kürtleri birbirinden ayıramayacak.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar