SosyoPolitik (8) – Gülsüm Kav ile İstanbul Sözleşmesi: “Kadının çocuğunun gözü önünde öldürüldüğü, çocukların istismar edildiği aileye aile denir mi?”

SosyoPolitik’te Şükran Şençekiçer’in bu haftaki konuğu, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav’dı. 2014’te yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi’ne ve 6284 sayılı kanuna yönelik tepkiler üzerine Gülsüm Kav, İstanbul Sözleşmesi’nin neden önemli olduğunu anlattı. Şiddetin önlenmesinin yolunun cinsiyet eşitliğinden geçtiğini söyleyen Kav, cinsiyet eşitliğinin aileye zarar vereceği yolundaki görüşe şu cevabı verdi: “Kadının çocuğunun gözü önünde öldürüldüğü, çocukların istismar edildiği aileleri unutabilir miyiz? İçinde şiddet ve eşitsizliğin olduğu, kadına zulmün hak görüldüğü bir aile, aile değildir. Aile korunmak isteniyorsa yolu bu olamaz.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar