ABD’li rock grubu Pearl Jam, ülke çapındaki protestolara ve silahlanmaya dikkat çekmek için “Jeremy” şarkısının klibini sansürsüz olarak yayınladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) önemli rock gruplarından Pearl Jam, ülke çapındaki ırkçılık protestolarına ve bireysel silahlanmanın getirdiği suçlara dikkat çeken Ulusal Turuncu Giyme Günü’ne destek vermek için, dünyaca ünlü şarkıları “Jeremy“nin klibini sansürsüz olarak paylaştı.

Grup, “Jeremy” şarkısının klibinin sansürsüz olarak yayınlandığını Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla duyurdu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ülke çapında gerçekleşen eşitlik protestolarına ek olarak, bugün Ulusal Turuncu Giyme Günü. Jeremy’nin yayınlandığı günden bu yana silah şiddetindeki artış sarsıcı.”

Pearl Jam’in 1991 tarihli Ten albümünün en çok beğenilen şarkılarından biri olan “Jeremy”, sınıf arkadaşlarının önünde intihar eden Jeremy Wade Dell adlı bir çocuğun gerçek hikayesini anlatıyor. Jeremy’nin klibi, içerdiği silah görüntülerinden dolayı 1992 yılında sansürlü bir şekilde yayınlanmıştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus