Atlasglobal çalışanları, ödenmeyen maaşlarını ve kıdem tazminatlarını istiyor: “Maaş almadan 3 ay çalıştık, adalet istiyoruz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Havayolu firması Atlasglobal’in çalışanları, Bakırköy Adliyesi’nde görülecek iflas davası öncesinde açıklama yaptı. Yaklaşık iki bin Atlasglobal çalışanı, kurdukları A.Z.A.P (Atlas Zedeler Adalet Platformu) isimli platformla ödenmemiş ücretlerini talep ediyor.

A.Z.A.P üyeleri, söz verilen birikmiş ücretlerini alamadıkları gibi kıdem tazminatları dahil tüm haklarından mahrum bırakıldıklarını vurguladı.

İşçiler adına konuşan eski Atlasglobal Kabin Amiri Ruken Çapan, “Şirket tarafından yazılı hiçbir bildirimde bulunulmadı. Bize sadece toplantılarda sözlü olarak nakit sıkıntısı olduğu söylendi. Bir anda iflas kararı verildi” dedi.

Uçuşa giden ekiplerin bile 14 Şubat’ta iflas kararını öğrendiğini söyleyen Çapan, “Hakkımızı almadan susmayacağız. Hukuksal mücadelemiz devam edecek ama aynı zamanda bizler de eylemlere devam edeceğiz” diye konuştu.

Aralık 2019’dan beri maaş alamadıklarını söyleyen Çapan şöyle devam etti: “Atlasglobal sahipleri başka firmalar üzerinden ticarete devam ediyor. İflas eden firma nasıl ticaret yapabilir? Bizim ödenmeyen ücretlerimiz ile yapılıyor o ticaret. Maaş almadan 3 ay çalıştık, sadece adalet istiyoruz.”  

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus