Özgür gazeteciliğe destek olun
Search
Close this search box.

Kamuoyu tepkisi sonuç verdi: Maden Kanunu Teklifi’nin görüşmeleri seçimlerden sonraya bırakıldı

AKP İliç’teki altın madeni faciası nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemindeki Maden Kanunu değişiklik teklifinde bir kez daha geri adım attı. 12 Şubat’la başlayan hafta muhalefetin baskısıyla görüşmeleri ertelenen teklifin 19 Şubat’la başlayan hafta görüşülmesi bekleniyordu ancak AKP, İliç’teki altın madeni faciası nedeniyle oluşan kamuoyu tepkisi nedeniyle teklifi 31 Mart yerel seçimleri sonrasına bıraktı. […]

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün: “Saadet Partisi’yle uzlaşamadığımız yerlerde diğer partilerden gelen teklifleri değerlendirebiliriz”

Medyascope‘a konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün “Yerel seçimlerde önceliğimiz Saadet Partisi ancak uzlaşma sağlanamayan yerler için diğer partilerden gelen teklifleri de değerlendirebiliriz” dedi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik partisinin stratejisini ve seçim çalışmalarını Medyascope‘a değerlendirdi. Yerel seçimler için öncelikli olarak Saadet Partisi’yle Seçim […]

Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu’na “Yerel seçim için sahaya birlikte inelim” daveti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, önceki genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na “yerel seçim için sahaya birlikte inmeyi” teklif ettiği öğrenildi. Teklife sıcak bakmayan Kılıçdaroğlu’nun Eskişehir’de yapılacak aday tanıtım toplantısına katılacağı ancak seçim kampanyasının merkezinde olmayı kabul etmediği belirtiliyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu 22 Ocak Pazartesi Günü akşam yemeğinde buluştu. […]

İmamoğlu, Der Spiegel’e konuştu: “Erdoğan bana hayranlık duyuyor”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Der Spiegel’e konuştu. Dergi, röportajı yayımlarken “Bugün belediye başkanı, yarın daha fazlası? İstanbul Belediye Başkanı, Erdoğan’a tehdit oluşturduğunu kanıtladı” başlığını manşete taşıdı. Makalede, İmamoğlu’nun siyasi bir yıldıza dönüştüğü ve gelecek seçimlerde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı “dikkate değer” bir rakip olabileceği yorumunda bulunuldu. İstanbul Büyükşehir […]

Yerine kayyum atanan ve 19 aydır ev hapsinde olan Lice Belediyesi Eşbaşkanı Mercan: “İddianame bile yazılmadı, bazen unutulduk mu diye düşünüyorum”

Diyarbakır’da 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 77,3 gibi rekor bir oy ile HDP’den Lice Belediye Eşbaşkanı seçilen Tarık Mercan’ın yerine 11 ay sonra kayyum atandı. 19 aydır ev hapsinde olan Mercan, hakkında hâlâ iddianame hazırlanmadığına dikkat çekerek, “Bazen unutulduk diye düşünüyorum” dedi. Medyascope‘a konuşan Mercan, yaşadığı süreci şöyle özetledi: “Seçim çalışmaları esnasında zaten iktidar […]

Murat Yetkin yazdı: Trump, ABD seçimlerini İstanbul seçimlerine çevirdi

Gazeteci Murat Yetkin, YetkinReport‘ta yayımladığı yazısında, 3 Kasım’da düzenlenen ABD seçimlerinin hemen ardından mevcut Başkan ve Cumhuriyetçiler’in adayı Donald Trump‘ın sergilediği tavrın, 31 Mart 2019’daki yerel seçimler sonrasında İstanbul seçim sonuçları konusunda iktidarın sergilediği tavırla benzeştiğini savundu. “Örneğin daha oy sayımı yeni başlamışken Beyaz Saray’da seçimi kazandığını ilan etti. 170 milyona yakın seçmenin 100 milyondan fazlası -koronavirüs […]