Andy-Ar’ın son seçim anketi: Tek başına iktidar bıçak sırtında

ANDY-AR Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin kurucusu Faruk Acar’ın bu akşam açıkladığı seçim tahminine göre AKP’nin tek başına iktidara gelmesi adeta bıçak sırtı. Partilerin oy oranlarının yanı sıra çıkartabilecekleri milletvekili sayısını da Twitter’dan açıklayan Acar, AKP’nin 272 ile 277 arasında milletvekili çıkartabileceğini söyledi.

Yine aynı araştırmaya göre, AKP ile CHP 7 Haziran seçimlerine göre oylarını yaklaşık 2 puan artırırken, MHP’nin oylarında aynı oranda düşüş olduğu gözleniyor. HDP’nin ise 7 Haziran’a bugüne yüzde 13’lük oy oranını koruduğunu görüyoruz.

Andy-Ar’nın 1 Kasım seçimlerinden önceki son tahmini şu şekilde:

AKP CHP MHP HDP DİĞER
OY ORANI 43,7 27,1 14 13 2,2
VEKİL SAYISI 272-277 132-135 62-66 77-80 0

KONDA’nin son seçim anketini okumak için tıklayın.

Metropoll’un son seçim anketini okumak için tıklayın.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar