Can Dündar hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Can Dündar hakkında gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi.

Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandığı davada “gizli belge ve bilgileri açıklamak” suçundan Can Dündar’a 5 yıl 10 ay, Erdem Gül’e 5 yıl hapis cezası verilmiş, ancak Yargıtay bu kararı bozmuştu. Sonuçta dava dosyası İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine ulaştı.

Mahkeme, Can Dündar’ın yurt dışında bulunduğu ve bu nedenle kendisine ulaşılamadığı gerekçesiyle gıyaben tutuklanmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti ayrıca kırmızı bülten çıkarılmasını karara bağladı. Yeniden yargılamaya ilişkin, ilk duruşma 7 Mayıs’ta görülecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar