Erdoğan Demirören hayatını kaybetti

79 yaşında olan ve uzun süredir tedavi gören Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. Demirören en son Doğan Medya Grubu’nu satın alarak gündeme gelmişti. Demirören aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in de babası.

Erdoğan Demirören 28 Ağustos 1938 İnegöl doğumlu. Demirören Holding, Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalar dahil olmak üzere LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibi. Demirören, Özel Ata Lisesi’nin de sahibi.

Demirören daha önce Milliyet ve Vatan gazetelerini aldığı Doğan Holding’ten bu kez de aralarında CNN, Kanal D, Doğan Haber Ajansı’nın da bulunduğu Doğan Yayın Grubu’nun tamamını satın aldı.

Country Club Demirören, İstiklal Ata Eğitim Kurumları gibi şirketler de Demirören Grubuna ait. Erdoğan Demirören, uzun yıllardır Marki Ahmet Necip Bey Yalısı’nda oturuyor.

Erdoğan Demirören 3 çocuk babası ve Tülin Demirören ile evliydi. Erdoğan Demirören’e Haliç Üniversitesi’nden Fahri Doktora ünvanı verildi.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar