AKP’li Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz istifa etti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz istifa etti. Yılmaz istifasını Twitter mesajı ile duyurdu.

Geçen hafta Yılmaz’ın belediye başkanlığından istifasının istendiği ve  görevden alındığı iddia edilmişti. Yılmaz 13 Eylül 2018’de Twitter hesabından AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u hedef alan Tweetler atmış, daha sonra bu Tweetleri silmişti.

Yılmaz’ın Numan Kurtulmuş hakkında attığı ve sonra sildiği tweetler:

İlk kavga değil

Numan Kurtulmuş hakkında attığı tweetler sonrası AKP Genel Merkezi’ne çağrıldığı iddia edilen Yılmaz, daha önce korumalarıyla Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik’in korumaları arasında yaşanan protokol kavgasıyla gündeme gelmişti. Geçen yıl 23 Temmuz’da Ordu’da yapılan yayla şenlikleri sırasında yaşanan kavgada Emniyet Amiri Kenan Dağdeviren ile Belediye Başkanı Yılmaz’ın Özel Kalem Müdürü Muhammet Bayram Kırış’ın yumruklaştığı görüntülenmişti. Kavganın ortasında kalan dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş protokolden güçlükle uzaklaştırılmış, İçişleri Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlatmıştı. Enver Yılmaz kavga sonrası Ankara’ya gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

Enver Yılmaz kimdir?

AKP Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 20 Mart 1970’te Ordu’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 1992 yılında tamamladı. Bir süre hâkimlik yapan Yılmaz, 1996’da görevinden ayrılarak Ordu’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, Fazilet Partisi İl Başkanlığı ve AKP Kurucu İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ordu’da birçok sivil toplum kuruluşunda ve vakıflarda görev aldı. Kasım 2002 ve Temmuz 2007’de yapılan genel seçimlerde AKP’den Ordu Milletvekili, 2011 ‘de yapılan genel seçimlerde ise AKP İstanbul Milletvekili seçildi.

TBMM’de divan üyeliği görevinde bulunan Enver Yılmaz, AKP Merkez Disiplin Kurulu Başkan Vekilliği ve AKP Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Adalet, Anayasa, Dilekçe ve Darbeleri Araştırma Komisyonları üyeliğinde bulundu ve 1960- 1971 Darbeleri Alt Komisyonu ve birçok alt komisyonda başkanlık görevini yürüttü. 2014 yılında yapılan seçimlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus